Mutfak İçin Bitki Önerileri

Mutfak İçin Bitki Önerileri

Yazar: Emre Genel

Bir insan, şüphesiz günün büyük bölümünü mutfakta geçiriyor. Hal böyle olunca mutfak dekorasyonu da günümüzde oldukça önemli bir hale geldi. Öyle ki, eskiden mutfakta yer alan cansız biblo gibi dekorasyon ürünlerinin yerini artık cıvıl cıvıl mutfak bitkileri aldı. Ancak mutfak, doğası gereği kirli bir ortam olduğundan her bitki türünün mutfakta yaşaması ne yazık ki pek mümkün değil. Mutfak için bitki önerileri sayesinde, siz de bu sıcak ve kuru alanda yaşayacak en doğru bitki türünü bulabilir ve mutfağınıza neşeli bir hava katabilirsiniz. Peki mutfak için bitki önerileri nelerdir?

Kurdele Çiçeği

Kurdele çiçeği, en yaygın olarak edinilen iç mekan bitkilerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Öyle ki,  bunun nedeni kurdele çiçeğinin hem oldukça zarif ve şık yapraklara sahip olması, hem de bu çiçek türünün ölmesinin neredeyse imkansız olması. Bu nedenle mutfağınız için tercih edeceğiniz iç mekan bitkilerinin en başında mutlaka kurdele çiçeği gelmelidir. Kurdele çiçeği, mutfak masanızın üzerinde oldukça şık duracaktır.

Areka palmiyesi de mutfak için bitki önerileri listesinde yer alan bir bitki türü olarak karşımıza çıkmakta. Areka palmiyesi, yaradılış olarak tropikal ortamlarda yaşayan bir bitki türüdür. Bu nedenle mutfak içerisinde tercih edilebilmektedir. Ayrıca bu bitki türünün neme ve buhara da dayanıklı olduğu bilinmektedir.

Begonya

Türk toplumunun oldukça aşina olduğu bitki türlerinden biri olan begonya, mutfak içerisinde tercih edebileceğiniz mekan bitkilerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. Begonya bitkisi, nemli ortamları seven dayanıklı bir bitki türüdür. Öyle ki, bu bitki türüne bakarken dikkat etmeniz gereken tek şey belirli periyotlarda sulanmasıdır. Ayrıca begonya bitkinizi sularken dinlendirilmiş su kullanmanızda da fayda vardır.

Aloe Vera

Son zamanların en popüler bitki türlerinden biri olan aloe vera, kesinlikle bir mutfak bitkisidir. Aloe vera, kuru ve sıcak yerlerde yetişen bir bitki türüdür. Ayrıca oldukça faydalı bir bitki türü olan aloe vera, çok fazla sulanmaya ihtiyaç duymamaktadır. Ancak bol miktarda güneş alması önemlidir. Bu nedenle aloe vera bitkinizi mutlaka mutfak içerisinde pencere kenarına veya pencere kenarına yakın yerlere koymayı tercih etmelisiniz.

Bunada Göz At  Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır bahçe bakımıyla uğraşıyorum hobi olarak. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL